User : RadioKAOS/Sandbox/Mayors/1974–1975
Juneau CB: William R. Macomber
Sitka CB: John E. Dapcevich
Bristol Bay: Gary Bradford
Eagle River-Chugiak: Lee B. Jordan
Fairbanks North Star: John A. Carlson
Greater Anchorage Area: Jack Roderick
Haines: Raymond R. Menaker
Kenai Peninsula: Stanley F. Thompson
Ketchikan Gateway: Karl Steward
Kodiak Island: C. Ross Wood
Matanuska-Susitna: Ronald Larson
North Slope: Eben Hopson, Sr.
Akiachak: Willie Kasayulie
Akiak: John Jasper
Akolmiut: Irvin Brink
Alakanuk: Paul M. Phillip
Ambler: Frank N. Jones
Anaktuvuk Pass: Bob Ahgook
Anchorage: George M. Sullivan
Anderson: W. C. Hall
Angoon: Cyril W. George, Sr.
Aniak: Billy Morgan
Anvik: Joseph Jerue
Barrow: Jacob Adams
Bethel: Edward Hoffman, Sr.
Brevig Mission: Kenneth Kakoona
Buckland: Warren Thomas
Chevak: Ulric Nayamin
Cordova: James A. Poor
Craig: Glenn O. Charles
Delta Junction: Kenneth E. Ryther
Dillingham: Freeman Roberts
Diomede: Thomas Menadelook
Eagle: Wm. Lubbe
Eek: Isaac Hawk
Elim: Frederick C. Bradley
Emmonak: James M. Kameroff
Fairbanks: Harold Gillam
Fort Yukon: Nancy James
Fortuna Ledge: John Oney
Galena: Jo Ann Grimaldi
Gambell: Conrad Oozeva
Girdwood: Robert F. Bursiel
Glen Alps: Alan R. Latham
Golovin: John L. Olson
Goodnews Bay: John Roberts
Haines: Willard B. Sele
Homer: Hazel Heath
Hoonah: Frank See
Hooper Bay: Rudolph Smith, Sr.
Houston: Kelly McManus
Hughes: Timothy H. Jones
Huslia: Robert Vent
Hydaburg: Robert Sanderson
Kachemak: R. H. Bjerregaard
Kake: Frank Gordon
Kaktovik: Fenton Rexford
Kenai: James A. Elson
Ketchikan: William G. Moran
Kiana: Vincent Schuerch
King Cove: Alex Samuelson
Kivalina: Clarence Kennedy
Klawock: John Skan
Kodiak: Tom Frost, Jr.
Kotlik: Benedict Okitkun
Kotzebue: Ernest Norton
Larsen Bay: Freddie E. Antonson
Manokotak: Simeon Bartman
Mekoryuk: Henry Shavings, Sr.
Metlakatla: Solomon Guthrie
Mountain Village: Paul J. Beans
Napakiak: Carl Motgin
Nenana: John Coghill
Newhalen: Sava Anelon
Nome: Robert H. Renshaw
Nondalton: William Trefon, Sr.
Noorvik: Gene Sampson
North Pole: John E. Wright
Old Harbor: Sven Haakanson
Ouzinkie: Duke Delgado
Palmer: Jack E. Maze
Pelican: Jon O. Bean
Petersburg: Theodore M. Smith
Point Hope: David Stone, Sr.
Port Alexander: David D. Wallen
Port Heiden: Ronald E. Fox
Port Lions: Herman Haakanson, Sr.
Russian Mission: Peter Alexie
Saint Mary's: Sebastian Cowboy
Saint Michael: Peter A. Andrews
(The Aleut Comm. of) St. Paul (Island): Gabriel Stepetin
Sand Point: Gary L. Ferguson
Savoonga: Edward Gologergen
Selawik: Allen Ticket
Seldovia: Robert W. Gruber
Seward: Richard A. Neve'
Shaktoolik: Edgar M. Jackson
Sheldon Point: Paul Manumik, Sr.
Shishmaref: Walter Nayokpuk
Shungnak: Levi Cleveland
Skagway: Ed Hanousek, Sr.
Soldotna: Jack L. Hetherton
Stebbins: Gabriel L. Tom
Tanana: Arlee D. Charley
Teller: James Isabell
Tenakee Springs: Robert Pegues
Togiak: Moses Kritz, Sr.
Toksook Bay: Lawrence John
Valdez: Emil O. Wegner
Wainwright: David Bodfish, Sr.
Wasilla: Leo Nunley
White Mountain: John Kowchee
Whittier: Bennie Barker
Wrangell: Donald J. House
Yakutat: Larry Powell